Jmenuji se Marie Magdalena.
Mé motto: POMÁHÁM LIDEM K LEPŠÍMU ŽIVOTU.
pozadi-04.jpg

ZMĚNIT ŽIVOT K  LEPŠÍMU JE TAK SNADNÉ. CHCETE BÝT TAKÉ ŠŤASTNÍ?
HARMONIZACE TĚLA I DUŠE U MARIE MAGDALÉNY

 
                 MOTTO DNE:

 
OTEVŘENÁ MYSL A OTEVŘENÉ SRDCE.
TO JE TO, OČ TU BĚŽÍ. 
ROZPOJENÍ MYŠLENKOVÉHO TOKU,

ANEB - CHCETE SI ZJEDNODUŠIT MEDITACI?

 ZKUSTE STYL "PRSA" - 7.2.2016
 
      Mnoho začátečníků ztroskotá nad počátečním neúspěchem v meditaci. Jejich velké nadšení po pár dnech nebo týdnech opadává a lámou hůl. A existuje i velká  skupina pokročilých, kteří jsou zklamáni,  že ještě nejsou "mistři". Jejich myšlenky se stále dotěrně vnucují a cítí nespokojenost se svým výkonem. Jejich úsilí nevydrží a příliš brzy se vzdají svého snu. A navíc zbytečně. Vždy se najde cesta, jak se dostat do cíle - jak si nácvik zjednodušit.
      Kamenem úrazu je právě přílišný tlak. Chybí volnost. Energie neproudí a díky stresu se stlačuje. Místo žádaného klidu přichází chaos. A při tom stačí tak málo.
     Pokud nedokážete pracovat smyšlenkami, jako s balíky na běžím páse, kdy s přilétající myšlenkou z jedné strany uděláte ve svém středu piruetu a pak ji druhou stranou propustíte pryč, máte k dispozici daleko jednodušší metodu -styl "prsa".
      Nevíte, co to je? Nedivím se Vašim úsměvům a kroucení hlavou, ale až vyzkoušíte, zjistíte, že na vše se dá podívat ze dvou stran. Složitě a jednoduše. Kdo zná mou práci, ví, že jeden z hlavních klíčů ke spokojenosti, je zjednodušovat. A během práce s klienty, mi přišla tahle úžasná "vychytávka".
 
Pokud vás zajímá, čtěte dál.

      Pojďme se tedy podívat, jak prakticky postupovat. Až se vám někdy bude chtít meditovat nebo se vaše mysl rozhodne jen tak odpočívat bez myšlenek, zkuste si sami sebe nejdříve představit, jak plavete prsa. Nadechujete se, spínáte ruce, jdete pohybem dopředu a rozrážíte vodu před vámi. Tok se rozpojuje, vlny vás obeplouvají a voda se zase za vámi spojuje.

Nelze plavat, aniž bychom vodu nečeřili.

      V tomto okamžiku je skryta "vychytávka", která vám při meditaci velmi pomůže. Kdykoliv se k vám myšlenka začne přibližovat, provedete mentálně pohyb rukama, jako byste plavali prsa - zčeříte vodu - a myšlenka vás obepluje - nerozeznaná a nepřečtená. Odplouvá dál  a vy jste ten, který zůstává a vychutnáváte si tento stav bez nevyžádaných myšlenek.
    Za krátký čas zjistíte, že si už pomáhat nemusíte, a pracovat za vás bude vaše mysl. Je to vaše další vítězství. Vychutnejte si ho.
 
Každý, kdo začíná, se může potýkat s problémy,
však jen ten, kdo vydrží, sklízí plody.
 
 
MOUDROST ŽELVY -  PRAVÝ OKAMŽIK.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one